یک نیروگاه خورشیدی در اندازه ی کیلوواتی تا مگاواتی اگر از حیث حفاظت های الکتریکی درست و دقیق طراحی و اجرا نشود می تواند با کوچکترین حادثه علاوه بر خسارات مالی بسیار گسترده نظیر آسیب جدی به پنل های خورشیدی و اینورترها منجر به خسارات جانی و فاجعه نیز گردد. طراحی حفاظت الکتریکی بدین معناست که بتوانیم بخش DC یعنی ماژول های فتوولتاییک را از استرس های وارده همچون اضافه ولتاژ ناشی از صاعقه و … و یا اضافه جریان های ایجاد شده ایمن و مصون بداریم لذا استفاده از فیوزهای با استاندارد gpv که مخصوص نیروگاه های خورشیدی طراحی و تولید شده است جهت حفاظت جریانی و نیز SPD ها (surge protection device) متناسب  به جهت محافظت ولتاژی اکیدا توصیه شده و از سمت شرکت برق نیز الزام فنی دارد.

در طراحی حفاظت الکتریکی باید به جریان هر پنل و جریان استرینگ و نیز ولتاژ مدار باز هر پنل و ولتاژ مدار باز استرینگ توجه داشت.

طراحی حفاظت الکتریکی در سمت AC یعنی مصون نگه داشتن اینورتر از خطاهای اضافه ولتاژ ناشی از سویچینگ ها صاعقه و … و خطای اضافه جریان ناشی از شبکه و نیز محافظت انسان در برابر جریان اتصال کوتاه، لذا استفاده از سرج ارستر AC، فیوزهای مناسب و محافظ جان متناسب توصیه اکید شده و از سمت شرکت برق نیز الزام فنی دارد.

شرکت فرا انرژی سبز آذرخش با بهره گیری از تیم متخصص خود متشکل از کارشناسان ارشد برق قدرت کلیه خدمات طراحی حفاظتی نیروگاه خورشیدی را انجام داده به عنوان نماینده رسمی و انحصاری برند ETi در شرق کشور این تجهیزات را به دلیل در دسترس بودن و کیفیت بسیار بالا و دارا بودن استاندارد ایران به تمامی مشتریان محترم خود پیشنهاد می دهد.

error: بی خیال کپی شو عزیزم!